Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setr turista - 2013 a 2014

Fotostřípky posbírané z vandrů během roku 2013:

https://www.zonerama.com/laurena/Album/4156874  

 

Krušné hory:

Vysoká Pec / Rudné / Havraní vrch (841m)

Andělský rybník / Andělská Hora

 

CHKO Slavkovský les:

Kyžvart (hrad) / Kladská / Lysina (982m)

 

Hipocentrum Pá-Ja Stanovice

jízdárna Rosnice a St.Role / Ranč Vránov

Všeborovice

-------------------------------------------------------------------------------------

Fotostřípky posbírané z vandrů během roku 2014:

https://www.zonerama.com/laurena/Album/4156963

 

Krušné hory:

Plešivec, Boží Dar, Abertamy, Pernink, Jáchymov, Popov, Nejdek, Pernink, Tisovský vrch, Velký Rybník, Oloví, Krajková, Habartov, Horní Blatná, Rýžovna, Hřebečná, Mrtvý rybník, Bludná, Mílov-Halbemeile, Vlčinec, Liščí údolí, Šindelová, Jindřichovice, Vysoká, Nová Role, Nové Hamry, Vysoká Jedle

 

CHKO Slavkovský les:

Krásno, Kladská, Kynžvart, Milíkov, Úbočí, Podlesí, Komorní Hůrka

 

Český les:

Dyleň, Dolní Žandov, Tři Sekery, Slatina, Jesenice, Neualbenreuth, Mähring, Okrouhlá, Doubrava

 

Ašsko / Sasko / Bavorsko:

Tři Paseky, Kapellenberg, Münchenreuth, Libá, Komorní Hůrka, Starý Hrozňatov

 

Andělská Hora

Jenišov

Hory

Rosnice

Ranč Vránov u Sokolova

--------------------------------------------------------------------------------------------

DYLEŇ / BAVORSKO / ČESKÝ LES

17. 5. 2014

Beauty si užila celodenní výlet na Dyleň a toulky po bavorském příhraničí. Pokud bychom si snad mysleli, že večer padne únavou, tak jsme se spletli. Můžeme jen konstatovat, že má výbornou fyzičku. Napočítala jsem rekordní počet klíšťat = 9 kousků. Naštěstí je trpělivá a nechá si je ochotně vyndat.

 

HARTENBERG

24. 5. 2014

Skvělou psí akci, výšlap na Hartenberg, kterou zorganizovala kamarádka Verunka z ranče Vránov u Sokolova, nám pokazila další velmi silná bouřka a následné přívalové deště. Bea trpělivě čekala schovaná v útrobách zříceniny hradu, než se ségrou přivezeme z ranče auto a všechny nás vysvobodíme. Až do večera jako by si chtěla kompenzovat tu křivdu, kdy se pořádně nemohla vyřádit. Byla čilá, chtěla se honit a zničila asi 10 kapesníků.

 

KRUŠNÉ HORY

Z našich výletů po horských hřebenech mám další poznatek. Setr horský = setr šílený. Je úplně bláznivá. Ztřeštěná. Krásně ji označila setrofilka Zuzka z New Yorku: je to princezna Třeštěnka. Neví, kam dřív skočit. Necítím z jejího skotačení (nebo spíš naopak až moc cítím) stehna a záda. Bez dlouhého vodítka to zatím nejde. Na Bludné před ní vyskočila srna. Bea mě ohoblovala mě o všechny stromy po cestě. Nevnímá, kvičí a žene se po stopě prchajícího objektu. Na Božím Daru zase dvakrát zahučela do hlubokého rašeliniště. Vytáhla jsem ji za kšíry. Horské louky plné pachů a hovínek od srnek a jelenů. Podzimní les skrývá nebezpečí – je čas honů a odstřelu. Všude cedule zákaz vstupu po 17.00 hodině. Na oficiální cestě kolem Perninku jsme našli přímo na zvířecí stezce potoky krve, byly čerstvé. Kousek opodál vyvrhnuté vnitřnosti hozené pod větve. To musel nějaký pytlák řádit nedlouho před námi. Je mi zle z toho, že by Bea poletovala volně a někdo by ji omylem odpráskl místo srnce. Nejde ji pustit z vodítka. To, co dělá a jak šílí, se nedá porovnat s tím, co předvádí v našem lese. Jestli z toho někdy vyroste, nevím. Zatím se mi zdá, že ne. Bojím se o ni. Navíc jsme se drželi mapy, která jaksi nefungovala. Cesty, které měly vést k cíli (autu), neexistovaly. Prostě zmizely. Jakákoliv nová nás znovu zavedla na místo, kterým jsme už jednou šli. Smrákalo se a padala mlha. Jediným naším přáním bylo dostat se z neznámého lesa. I za cenu, že dojdeme z nehostinného Vlčince až do Perninku a 6 km poletíme fofrem za Pstruží, kde bylo auto. Nakonec se to podařilo. Mimochodem, ta cesta po tmě nám vůbec neutíkala.