Jdi na obsah Jdi na menu
 


BEAUTY RED

z Lukavické spojkyp4048754.jpg

 
13.2. 2013
 
 
Matka:
BERENICA QUEEN NONSTOP
(ČlpIS/14873,18.1.2007,63cm,DKK 0/0, Ch.ČR,res.CACIB,CAC,2x res.CAC,Oblastní vítěz, ZV I.C.(225/4),PZ I.C.(264/4),SZVP I.C.(86 b),LZ I.C.(237 b),BZ II.C.(100 b),VZ III c.(400/4)-VÍTĚZ VODY!
Majitel: Věra Kaslová Dolní Lukavice
Chov. stanice: Z Lukavické spojky
V současné době poslední potomci legendární CHS NONSTOP.
 
Otec:
ATYLA WARRIOR MAHAGONY PAW
(Člp – IS/15037,26.12.2007, 68 cm, DKK 0/0, Jun.CH.ČR.,BOB, 3x CAJC,1x CAC,Vítěz Prahy, ZV CACT (225/4)PZ I c.(289/4)
Majitel: Romana Kšírová Praha
Chov. stanice: Mahagony Paw
 
--------------------
 
Koho by napadlo druhý den poté, co ztratí svého miláčka, uvažovat o novém psíkovi? Mohly klidně přijít myšlenky plné uklidnění – teď už se nebudu strachovat, že Barču něco přejede, že ji v lese zastřelí myslivec, že se jí znovu někde po těle vyvalí nádor…
Jenže… Najednou bylo ticho. Bolest. Prázdno v hlavě i srdci. Co s tím? Jediné, co může trochu zmírnit bolest a smutek, je další zvířátko.
 
To, že se nám ve velmi brzké době ozvali Kaslovi z jižního Plzeňska, může být náhoda, ale také nemusí… Přišla zpráva, ve které stálo: „Máme také fenku Báru a ta má teď malá štěňátka. Kdybyste měli zájem, fenečka je volná. Za necelý měsíc k odběru.“ Hlava začala pracovat a srdce pumpovat. Když jsem viděla fotku psí maminky, bylo jasno. Byla to věrná kopie naší holčičky. Berte to, jak chcete, ale pro mě to byl signál, kterým Barča říkala, ať po ní nesmutníme, že nám pošle za sebe malou léčitelku.
 
29.březen 2013: Tak jsem tady!
Všechno se seběhlo hrozně rychle. A najednou tu byl den „D“. Výběr nechal páníček na pejscích. První, která mu přiťapkala k nohám, byla BEAUTY RED. Očekávala jsem, že po příjezdu uvidím vystrašenou schoulenou a bezradnou kuličku, která přemýšlí, co se s ní stalo. Omyl…. Přivítala se se mnou, jako bychom se znaly týdny. A hned začalo představení. Prozkoumat nové obydlí, potěšit se spoustou připravených hraček, páníčkům předvést ostrost svých zoubků při hře a hlavně – pořádně se napapat.
 
Poté, co jsme chovatelům poslali první raport a dostali krásnou odpověď „Moooooc děkujeme, slzy se koulí po tvářích, ale je to tak v pořádku....jsou to slzy štěstí. Mějte se rádi !!! Ať je vám všem s Beautynkou krásně“, jsme se ubezpečili, že naše rozhodnutí hned pořídit nového pejska bylo správné.
 
Střípky z prvního týdne:
První noc dopadla na jedničku. Vzbudila se asi třikrát, z toho dvakrát byla vyspalá a chtěla si hrát, jednou čůrat. Buď spala ve své bedýnce nebo si lehla páníčkovi do podpaždí (umístil si matraci k posteli vedle jejího pelíšku). Má dobré srdce – v noci se jí asi zdálo, že páníčkovi musí být zima, tak přitáhla z chodby běhoun a přiložila páníčkovi na obličej.
 
Dobré zjištění je, že si umí hrát sama. Pokud v blízkosti není někdo, komu by se dalo perforovat ucho nebo v obličeji dělat ladné křivky drápkem, vystačí si s hračkami, které má nasulcované pod stolem. Ten povýšila na boudu.
Druhý den zjistila, že venku na ni čeká velký svět. Jak se dostane z dosahu rukou, je nepolapitelná. Trhá drny a hrabe myšičky, jak dospělák. A taky do papuly bere všechno, co najde – listí, klacíky a když se zadaří, tak i kamínky.  Když nechce domů, vleze si pod auto, protože ví, že odtud ji nikdo nevyšťourá.
 
Začínají se rýsovat shodné rysy s Barunkou:
 
  1. Samostatná jednotka: když chce mít klid, strčí hlavu do bačkory. Tím říká: „Teď mi všichni vlezte na záda.“ Když naopak vyžaduje „action“, neváhá použít varovného štěkotu.
  2. Blažeností se tetelí, je-li středem pozornosti. Je to narcisek. Všem přihlížejícím a ji obdivujícím předvádí všechno, co se zrovna naučila nebo ji prostě jen tak napadne. Patří sem i focení. Prvních pár snímků nevěděla, co se děje, ale pochopila, že ta mašinka ji sleduje. Pěstuje si Pavlovův reflex – vidí foťák a šteluje se. Navíc se ráda přetahuje s fotografem o poutko na aparátu. V tomto případě moc fotek nevzniká.
  3. Stejně jako Barča ani Beauty při vykonání potřeby zbytečně neztrácí čas. Když čůrá, tak za pochodu. K tomu ještě stačí čmuchat kolem.
  4. Určitě bude používat Barčulky lest na zraněnou. Pokud se nám Beauty nějakou lstí podaří lapit a ze zahrady odnést domů, naštve se. A řve za dveřmi, jak když ji na nože berou.
  5. Oblíbenost v pojídání plátkových sýrů zdědila také. Plátek německého sýru zbodne neuvěřitelnou rychlostí (což se dá docela dobře pochopit, bývají kvalitní).
  6. Když se nachýlil čas jít na kutě, Barunka se prostě sebrala a odkráčela do ložnice. Když dvounožec nešel, vrátila se, postavila mezi dveře a káravým pohledem pobízela. Většinou to dopadlo tak, že se vypnula televize, počítač a šlo se… Beauty se stejného systému drží už po týdnu pobytu v novém domově.
 
Jeden rozdíl (zatím) mezi nimi ale je. Beauty je všežrout. Když jsme si tehdy přivezli domů ji, lednice byla k prasknutí od jogurtů a Lipánků. Zásoby piškot by se daly počítat snad na kila. Barča si ničeho z toho ani nevšimla, takže několik týdnů jsme měli hody z mléčných výrobků zajídané dětskou stravou… Beauty se vrhá jak na jogurt, tak na piškoty, i na granule.
 
Stává se z ní zámecká paní… To není vtip, byť se to právě na 1.apríla stalo. Má k dispozici několik pokojů, které pravidelně obhlíží a přenáší do a z nich své hračky. Jedině do kuchyně se jí nechce. Podezříváme ji z toho, že ví, pro koho je dřevěná ohrádka pro případ nouze připravená. Pro neposlušnou Beutynku. Taky zkouší postřeh – rozběhne se a s krokodýlí pusou zaútočí. Dostala na žužlání pařátek. Nosí ho místo dudlíku všude a přenáší s nějakou zákonitostí, kterou si sama vytvořila, jako by měla woodoo.
 

Rubriky

BEAUTY RED v roce 2017

Příspěvků: 6

BEAUTY RED v roce 2016

Příspěvků: 9

BEAUTY RED v roce 2015

Příspěvků: 12

BEAUTY RED v roce 2014

Příspěvků: 3

BEAUTY RED v roce 2013

Příspěvků: 8