Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setr turista 2016

Kyselka / Nová Kyselka

30. 1. 2016

Poté, co se Bea dostatečně vyřádila v lázeňském parku na dětské skluzavce, jsme se vydali do Nové Kyselky za památnou jabloní.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4199044

 

Kostelní Bříza / Studánka / Týmov

27. 2. 2016

Lesy kolem Kostelky nikdy nezklamou nadbytkem zvěře. Pokaždé je naše túra adrenalinová. I ta dnešní, která vedla kolem Velké Libavy. Nejdřív Beu vydráždil zajíc, později mladý jelen. Pokaždé byla včas odlapena na špagát a tak jsme si to mezidruhové setkání užili všichni v relativním poklidu.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204249

 

Kladská

5. 3. 2016

Naučná stezka Kladská, Tajga a zasněžené vandrování k rybníku Uhlíři po Baušusově cestě.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204311

 

K.Vary / lázeňské lesy

25. 3. 2016

I když vyrazíme pěšky, pokaždé máme kolem Varů kam jít do přírody. Udělaly jsme ze sebe lázeňačky a procouraly lesy i lesní zajímavosti.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204491

 

Hrušková / Krudum

27. 3. 2016

Začínají krušné časy. Bea dnes byla v terénu v plném nasazení 6 hodin. Ostrý výstup z Hruškové na Krudum (838m). Na vrcholku místo zaslouženého odpočinku lítala jak potrefená.... ovšem její práce na trase byla úžasná - vystavila zvěř tak, že šla do strnulého sedu. Napnutá jak struna. Ale co bylo hlavní - nezdrhla. Byla tak hrdá za pochvalu, že potom pracovala celou cestu zpět dolů. Na okraji lesa, těsně před parkovištěm nad Hruškovou, najednou vžunk pryč do stráně. Nedávala jsem pozor a myslela si, že už je utahaná. Zaregistrovala jsem, že cosi kolem nás proletělo, tak jsem si pomyslela: aha, zajíc nebo srna v dáli.... jo prdlajs, to byla Bea. Přemístila se v sekundě o pár stovek metrů dál. Naštěstí je sama bez zrz kámošek poseroutka a dál do útrob divočiny se bála. Na píšťalku přilítla v minutě zpět. Tak jsem se těšila, že po příjezdu PADNE do pelechu. Omyl. Nastal nekonečný kolotoč - papat, pivečko a hrát si.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204368

 

Krásno

28. 3. 2016

Bea se rozhodla, že jí pochvaly stojí za to, aby každý další celý výlet pracovala. Už si jen tak rekreačně nečmuchá, ale neustále nasává vůni zvěře. Jak se jí dostane do čenichu, ztuhne, drobí krok, napne ušiška a když už je to moc blízko, strne a sedne. Takže ji většinou stihnu čapnout. Dneska měla túru s hledáním myšek na rozhlehlých pastvinách. Na divoké trase kolem Krásna nás (a my jeho) překvapil divočák, naštěstí s velkým kraválem odběhl. Bea měla takový strach, že byla odhodlaná využít jedinou únikovou cestu - skočit do Dlouhé stoky a uplavat mu.... Možná by ji konečně naučil štětináč plavat. Zdolala i jedinečnou kamennou Krásenskou rozhlednu a byla atrakcí všech výletníků. Což se jí moc zamlouvalo. Pojedla krůtích řízků a doufá, že velikonoční volno nikdy neskončí...

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204441

 

Stráž n.O. / Himlštejn / Hauenštejn

1. 4. 2016

Po návratu z výletu jsem konečně mohla říci: Bambulík SPÍ. Po dlouhé době byla totálně odrovnaná. Trénink na šumavské krpály. Čekali jsme náročnost, ale to, co nás čekalo, to ne. 7 hodin v terénu, po stopách historie, hrady Himlštějn a Hauenštejn, a také nejsevernější místo Evropy, kde se daří vzácné užovce stromové. Přírodní park Stráž nad Ohří je zrádný. Stoupání a klesání - nahoru, dolů. Rovinu hledáte marně. Když tohle pominu, tak další šíleností byla kvanta zvěře. To nebyly stopy po kopýtkách, to byly přímo dálnice! Tam musí být černé zvěře. Všude je mokro, takže nekonečné stopy po divočácích. Beušák šílel, tuhle viděl stádo srn, tamhle se přehnalo stádo jelenů a laní, tu jukla liška. Před ní vyhopkal zajíc. Ani foťák jsem nestačila přichystat. Jsem velmi ráda za kšíry a za 10m vodítko. Moc se to dnes hodilo, protože v té divočině mimo značené cesty byla v honitbě tu a tam slyšet střelba.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204641

 

Bílá voda / Smolnická výsypka

9. 4. 2016

Smolnická výsypka z Božíčan. Čtyři pohodově strávené hodiny túrou kolem Bílé vody u Chodova. Koupák fajn, labutě bubáci, ale rekultivace přírody na výsypce je úžasná. Všude roste nový porost a všechno na dosah. Kam oko pohlédne, tam je krásný výhled. Zase něco jiného, než les. Bea si pohonila straky, zajíc naštěstí žádný, od srny šla odvolat a divočák asi taky byl, protože občas šla poslušně u nohy. No a nejvíc ji štval kůň. To mě hlídala, abych ho moc neobdivovala a nefotila. Usnula z těch zážitků tak tvrdě, že se počůrala. A jak se chudinka potom lekla! Šla si hned stěžovat, že je mokrá.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204599

 

Smolnická výsypka

16. 4. 2016

Smolnická výsypka tentokrát z Nové Role. Našli jsme ideální výcvikový trenažer na setra. Nízký porost vyrovnaný v řádcích, všude dohledno. Bea pracovala jak divá. A to jí k nastartování stačili 2 pidi ptáčci, co poletovali nad dunami. Smlouvala v Nové Roli u baráku s chovnými holuby. Nechtěla pochopit, že tyhle fešáky nemá zvedat do výšky.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204560

 

Leopoldovy hamry

23. 4. 2016  

Krásný divoký přírodní park Leopoldovy Hamry za Krajkovou. Mokřady, rašeliniště, chráněná místa výskytu arniky a vzácného ďáblíka bahenního. Nikde ani živáčka, jen spousta zvěře. Divočáci před námi naštěstí zdrhali, takže relativně pohodovka. Na poli jsme zkoušeli setří zaměstnání, ale jak čmuchala, začala pšíkat. Alergička je celá po paničce. Tak jsme toho nechali. Bea prskala z dalšího důvodu - v jednom úseku se vlevo páslo stádo krav (těch se bojí) a vpravo běželi koně (těch se taky bojí), takže nevěděla, jak to vyřešit. Jasně, že po svém - skákala do náruče a fňukala…

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4204719

 

Nové Hamry / Havran

7. 5. 2016

Horská túra Nové Hamry - Jelení proběhla sice v azuru, ale v šíleném vichru. Vrchol Havraní vrch (841m) zdárně pokořen. Sveden souboj s krávami. Pro Beu bobřík odvahy - po obou stranách elektrické ohradníky, ona musela projít úzkou uličkou a odevšud na ni koukaly krávy!!!! No hrůza. Plazila se, ale zvládla to.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4206109

 

Dyleň / Vysoká / Přírodní park Český les

14. 5. 2016

Tradiční výšlap na Dyleň (940m), z obce Vysoká. Druhá nejvyšší hora Českého lesa je jen jednou do roka přístupná veřejnosti. To jsme si nemohli nechat ujít. Bea byla v obdivu všech účastníků a náležitě si to užívala. Tetelila se pýchou. Prošli jsme si někdejší tzv. signálku a přírodní úkazy po trase. Od srny se nechala bez potíží odvolat, ale od veverky? Néééééé. Letěla jak smyslů zbavená a pod stromem kvíkala, až vyplašila všechny chlupaté obyvatele Českého lesa. Pod vrcholem vzala čáru. Ne však za zvěří. Cítila pivo, co se tam prodávalo.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4206128

 

Bečov

21. 5. 2016

Návštěva botanické zahrady s hlavním lákadlem korkovníkem. Po zelené výšlap k Bečovským rybníkům a u Třetího voňavý buřtíkový oběd.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4206137

 

Nové Hamry

29. 5. 2016

Skvělý teplý den na Novohamersku. Vypadalo to špatně, bouřilo, ale nakonec to asi odneslo Německo, u nás spadlo jen pár kapek. Bea statečně šlapala. Špicovala uši, naivně jsem si myslela, že poslouchá, kudy jde bouřka.... ne ne.... špicovala srnu, která stála u cesty a čučela na nás. Pak hejbla zadkem.... a Bea taky.... naštěstí se jí po chvíli vrátil rozum a přišla. Zapomněla na bouřku a vyhledávala další utíkající oběti... tak šla makat - po dlouhé době jsme provozovaly dog-trekking. Musím ji pochválit, je to makáč, držela stopu a na povel "vpřed" zabrala a já se vezla. Když jsem ji chválila, makala o to víc. Dnes vůbec nejsem utahaná. Při odpočinkovém čase u novorolského rybníka zapůsobila opět setří krása. Pan výčepní z hospůdky, když viděl, jak mu rozebírá z ohniště špalíky a lítá s nimi sem a tam, jí raději věnoval míček.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4206154

 

Přebuz / Carlsfeld

4. 6. 2016

Výlet i za hranice. Jeden na psychiku z nejnáročnějších. V nejvzdálenějším bodě od bezpečí auta, u německé přehrady Carlsfeld, sílila bouřka a Bea vzdorovala. Ukrývala se do příkopů a pod stromky. Ujít pár metrů bylo téměř nemožné. Domluvy nefungovaly, sáhla jsem po tvrdším přesvědčování, ale udělala jsem jednu z největších chyb! Přestala strachy vnímat všechno. „Vpila“ se do země, vysublimovala a při zvedání za kšíry mi „vytekla“ z rukou. Už nikdy ve stresu takhle nemůžu reagovat. Tímto se Beuško moc omlouvám a stydím. Bouřka se přesunula do německého vnitrozemí a my jsme s velkou časovou ztrátou výlet přece jen dokončili. Ovšem s obrovským psychickým tlakem.

Foto:  https://www.zonerama.com/laurena/Album/4206264

 

Lužec

5. 6. 2016

Nastává období bouřek…. Takže si jen mohu povzdechnout, proč vždycky jedeme tam, kde si cestu razí bouřka. Další místo, kam se chceme vracet, je Lužecko pod Krušnými horami. Jezero vysoko položené (670m) v nádherných lesích s borůvčím a skalisky. Ještěrky tam jezdí rallye. Spousta cest na kopcovité túry. Na jednu takovou jsme vyšlápli.... Podél cesty Josefky bylo plno zvěře. Bea frnk sem frnk tam. Srny dusaly kousek od nás. Příjemné zjištění - pokaždé na přivolání reagovala.... Jenže po 4km začala do tlamy pobírat jeden klacek na druhým, šišku po šišce, až jí všechno padalo z tlamy. Jasný signál blížící se bouřky. Takhle řeší svůj osobní problém, strach.... šprajcla jsem se také a šup do bezpečí k autu. Ten, jehož pes se nebojí bouřky, je opravdu šťastný člověk. Kombinace dvou silných šlupanců (rozpůlený vzrostlý smrk a silnice) pár desítek metrů od Bey, a zdvojená hrůza v jeden moment – bouřka a ohňostroj ve městě, udělala z prdlavky uzlíček nervů.

Foto:  https://www.zonerama.com/laurena/Album/4206283

 

Český les / Kdyňsko

Podhorní vrch - Sedmihoří - Baldov - Kdyně - Všeruby - Branišov - Modlín - Libkov - sv.Markéta - Pohoří - Dobrá Voda - Pocinovice - Úboč - Netřeb - Chudenice (Bolfánek, Americká zahrada) - Pivoň - St.Herštejn

5. - 9. 7. 2016

Přišlo období, na které jsme se moc těšili. Období vícedenních výletů a dovolených. Vyrážíme nejprve na Kdyňsko. Cestou šlapeme na 847m vysoký Podhorní vrch (kdysi byl považován za nejvyšší vrchol Čech). Odrážíme atak zdivočelých ovádů a podnikáme nekonečnou vysokohorskou túru v Sedmihoří. Když na pensionu ve Kdyni Beu viděl pan domácí, rovnou řekl, že tak krásnému setrovi nebude počítat ubytování. Původně tam psy berou jen malé. Krása setra zase bodovala. Na koupališti ve Kdyni prudila se svou pivní mističkou a stala se tak atrakcí návštěvníků. Cestu do Všerub můžeme přejmenovat jako cestu do ráje. Do ráje setřího i toho s velkým R – výstup na vrchol Ráj skrz Všerubský průsmyk. Neodolali jsme a nachystali rodinné setkání zrzků a společnou vycházku: Beauty, její strejda Benjamin Bingo Nonstop, Amálka (Amelie Matylda Mahagony Star) a malá dračice Heidy. Naše žárlivka nezklamala. Ani jednou ji nezlákaly setří lumpárny a držela se jen kolem nás. Kdo má tedy nejposlušnějšího vzorňáka? Žárlivost je někdy velkou výhodou.

Šlapkání kolem Korábu, na Sv.Markétu s rozhlednou, přes Pocinovice na základnu ve Kdyni. Nejdelší túra, od devíti skoro do devíti na nohou. Bratru víc jak 25km stylem kopec nahoru-kopec dolů. Bea byla i přes provokaci srnek a veverek poslušná. Jela vláčkem. Tím nejhorším, co jde. Starý červený motorák. Čudil, škubal, houkal. V naprostém klidu všechno vydržela. Je to prostě setr turista, úžasné rezavé stvoření. Ale nebyla by to ona, kdyby na sebe neupozornila u rozhledny sv.Markéty. Odhodlala jsem se vyhrát můj boj s fóbií z výšek a drápala se nahoru. Hrozně mě seřvala, že jsem vylezla na rozhlednu a ji nechala dole. Bála se o mě, kam že to lezu. Někam do nebes. Kvílela tak, že se brzy stala atrakcí pro všechny turisty. Když jsem slezla bledá strachy shora, málem mě požrala vděčností, že jsem se jí vrátila. To bylo show. Všichni zírali a kroutili hlavou.

Další bezvadný výlet na zříceninu Netřeb, rozhlednu Bolfánek, skrumáž více jak 500 let starých tisů (evropská rarita) a přírodní park Americká zahrada v Chudenicích a ostuda v místním parku u zámku, kdy likvidovala květinovou výsadbu, když se nutně potřebovala zchladit v ozdobném jezírku. Bea je neskutečně poslušná, jen na túrách vyžaduje zastávky na birelly.  Extra jí šmakuje polotmavé. Lebedí si po nekonečných loukách, kde má přehled o všech zvířátkách v blízkosti.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4208936

 

Přebuz / Velké jeřábí jezero

10. 7. 2016

Národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště. Neuvěřitelně krásná divočina. Mnoha hodinová túra rašeliništi kolem Velkého jeřábího jezera na české i německé straně. Sešli jsme z cesty  -  to, co je v mapě, už dávno není v reálu, příroda si bere rychle, co jí patří. Takže bobřík odvahy - bloudění přímo po hraniční čáře, kterou kdysi tvořil potok (dnes už vyschlý). Jen jednou jsem odčapla Beu na vodítko v lůně rašeliniště, kdy jsme se propadali jako král Šumavy. Protože v místě, kde by člověka nečekali, jsme vyplašili stádo mohutných jelenů a laní. Beu jsem ukočírovala, ale vyfotit je nestihla. Beušák se cachtal v prameništi Rolavy, ale nejvíc se jí líbily smradlavé rašelinové černé louže.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223307

 

Horní Blatná / Na Strašidlech / Potůčky

12. 7. 2016

Máme za sebou další horskou "20" :-)  Túra Horní Blatná - Potůčky a především chráněné území Jindřišské skály známé pod názvem Na strašidlech (kóta 930m). Bea opět projevila sebevražedné choutky. Nevím proč, ač se bojí výšek, ji přitahují pohledy dolů do propastí a má snahu tam seskakovat. Šla na špagát, protože se mi dělalo zle už jen při pohledu dolů ze skály :-O Vypadalo to na bouřku, spletla si zvuk letadel s hřměním, tak zaparkovala v borůvčí. Dostala jednou nakapány Bachovky a šlapala vesele dál, celou túru byla úžasná. Odvolání od zvěře 100%. Našla ptáčátko vypadlé z hnízda, ale nedotkla se ho ani čumákem. Jeho máma lítala kolem a kvičela, tak to snad dobře dopadne. Jinak s přehledem konstatuji, že čím je víc v terénu, tím méně se dá utahat. Fyzička na bodě 100.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223432

 

Pernink / Horní Blatná / Na Strašidlech

13. 7. 2016

Pokračovali jsme v prozkoumávání skalisek Na strašidlech (kóta 930m). Přes Pernink, kde jsme si prošli lesopark, jsme pokračovali dál do Horní Blatné a odtud začínal pěší vandr.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223482

 

Trousnická skála / Oldřichov

15. 7. 2016

Další túra, na Trousnickou skálu (950m) nad Oldřichovem. Ve znamení borůvek. Beušák si nacpal pupek k prasknutí. Po odpočinkovém deštivém dni byla plná energie a vlála po okolí. Vždycky na pískání vzorně přilítla. No ještě vzorněji se přidala k noze, když v houští cítila divočáky. 

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223506

 

Rotava / Komáří vrch

16. 7. 2016

Předlouhá celodenní túra po Rotavsku přes vrchol Komáří vrch (951m). Na trase na nás z jedné rotavské zahrady za plotem vykoukl setr. To bylo radosti. Hned se pusinkovali a my čekali, jestli se objeví někdo z domácích. Nakonec slyšíme: Jéééé, já vidím setra..... Neplánovaně jsme se seznámili s 2,5 letým šampionem Lordem, Amore Mio Daisy Rain. Debata neměla konce, ti dva mezitím lítali po zahradě a hráli si.  Jedno je jisté - setři mají na Beu špatný vliv.... celých 12 dní, kdy neměla zrz kámoše, byla vzorným psem. Dnes, po setkání s Lordem, byla další túra adrenalinová. Lítala sem tam, každou minutu odskakovala za stopou, byla nadšená, nabušená, bláznivá. Vzpomněla si, co má setr za práci. Hrůza :-) Píšťalka na odvolání byla v permanenci a Bea toho nalítala krpály nekrpály jistě víc než 30km.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223409

 

Přebuz / Čertova hora / rašeliniště Haar

18. 7. 2016

Zážitek z rašeliniště Haar - machýrek se zase jednou předvedl. Nedbala mých rad, aby nelítala bezhlavě sem-tam, že se propadne. Hup a už zaparkovala v močálu. Drápala se na kmen a nadávala, ať ji vytáhneme. Pokořena nejvyšší kóta v přírodním parku Přebuz, téměř nedostupná Čertova hora (987m). Využili jsme se zrzavým vůdcem osvědčených cestiček zvěře. Povedlo se. Na vrcholu na nás čekaly borůvky jak melouny.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223662

 

Jelení / Kleiner Krannichsee

19. 7. 2016

Vydali jsme se na Jelení vrch (931m). Území je protkáno podzemními chodbami a šachtami po těžbě cínu. Na túře z Jelení po Německu jsme navštívili přírodní rezervaci Kleiner Krannichsee. Víc než plavuně a zakrslé borovice Beu zajímalo pivo na Hennebergu. Protáhla se všemi potůčky, rašeliništi i bahnem, tak je nasprejovaná do zásoby.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223696

 

Kladská / Čistá

13. 8. 2016

Poslední ostrý trénink na Šumavu zdárně za námi - přes 20km (Bea plus 4 nohy sem tam) po Kladské divočině. Máme malinké nedostatky – zatím Bea neumí vystavit hřiby, a že jich bylo! Zato laně siky, to se klepala vzrušením jak ratlík, když jí skákaly kolem hlavy z úkrytů. Jo jo, i dneska byly chvíle, kdy musela na špagát :-) A moje pozornost a předpovídání situace obstála. V jednom momentě jsem slyšela pískání - aha, nějaký pán odvolává psa od zvěře. Pískání se blížilo a rostlo na intenzitě. Očekávala jsem, kdy vybafne nějaký hafan a lamentující páníček za ním.... a ony laně, varovaly se před vetřelci. To se dá zažít jen ve člověkem nedotčené přírodě:-)  Fotky ze setkání s laňkami nejsou, brzdila jsem Beu.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223740

 

Medard

4. 9. 2016

Procházku v blízkosti dotvářecího se „sokolovského moře“ v lomové lokalitě Medard – Libík (jezero dlouhé čtyři, široké 1,5 km a hluboké max. 50m) jsme začali v Habartově. Prodírali jsme se travinami, ale k vodě jsme kvůli přicházejícímu lijáku nedošli.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223761

 

Ranč Vránov

24. 9. 2016

Akce na podporu útulkových pejsků – „Vránovská 12“. Vybrali jsme si s kamarády Beckie a Casparem tu nejnáročnější trasu přes Luh, rozhlednu Cibulka a Hřebeny, tzv. Cibulkové vlnky a kopečky o délce zhruba 10km. Největší radost z rozmanitého, zavodněného a zabahněného terénu měli samozřejmě zrzci.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223763

 

Zlatý kopec / Bludná / Háje / Mílov / Holubí skály

29. 9. 2016

Túra po přírodním parku Zlatý kopec, nad údolím Komářího potoka, který v Krušných horách tvoří hranici s Německem. Holubí skalky - málo známá nedostupná a divoká lokalita. Nádhera, není, co dodat. Bea podle očekávání velmi spokojená. Jen teda ty na cedulích prezentované holuby nikde nevyšťourala. Zato za veverkou pádila jak divá. Ač ji to normálně nezajímá, po cestě ještě honila šišky. Je to nezmar. Od zvěře se nechala odvolat, má 1*.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223806

 

Horní Blatná / Vlčí jámy / Blatenský příkop

30. 9. 2016

Naučná stezka Horní Blatná - Vlčí jámy - Blatenský příkop - rozhledna na Větrném vrchu na kótě 1.043m a perlička: hluboká štola jménem Bludná Zuzana. Při pohledu na ni (nebo spíš do ní) se jednomu dobře nedělá. Průrvy určitě 30m hluboké. Mrazivá podívaná do útrob země. Tam by se to skákalo sebevrahům. Z každé túry samozřejmě pořádně vyhládne. Krájím 1,5kg krkovice a zrzka si myslí, ne špatně napsáno, zrzka je přesvědčená, že to je její večeře. Strašně se tomu omylu diví. Ona by byla schopná ten flák masa spolknout jak jednohubku. Za chvíli bych ji do lesa vozila na kolečku, protože by se neunesla :-D Já totiž nevěřím teoriím, že pes ví, kdy má dost….

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223851

 

Nové Hamry / Dvorský vrch / býv. Chaloupky

1. a 15. 10. 2016

Některé z našich túr jsou nezapomenutelné. Jako třeba bez uvozovek ZÁŽITKOVÁ túra po Novohamersku:-) vzhledem k tomu, že se ráno ozývaly moje průdušky, tak to měla být odpočinková trasa. Jenže to by cesty v mapách musely korespondovat se skutečností. Šplhání do krpálů po čtyřech! Ano střízlivá, a po čtyřech..... něco jako horolezecký výstup na Malou Fatru. Široká cesta se postupně zužuje na menší, méně prostupnější stezku, olemovanou hustým smrčím, kde zcela určitě odpočívají zalehlá prasata. Asi v tom vedru (bylo tam nějakých 19 stupňů, ve skoro tisíci metrech nad mořem, slušná cifra) je přemohla lenost. Šplháme, někteří z nás špačkují… až jsme zakufrovali na prostorné loučce, odkud už jsme se mohli teoreticky zorientovat dál... jenže záhy jsme zjistili, že to není loučka, nýbrž rašeliniště. A tak se docela slušně každým krokem propadáme hlouběji a hlouběji..... aby toho nebylo málo, metr od nás prosvištěl obr srnec. Samozřejmě vyděšený, co v těch místech vůbec lidská a psí noha dělá. Jsem strašně ráda, že jsem opět odhadla situaci. Krátce předtím, ještě nepotopená až po lýtka, jsem vzala Beu na vodítko..... když jí došlo, co to kolem proběhlo, zešílela:-) hlásila a hlásila... na povel sice sedla, ale celá se přemisťovala o kus dál v sedě, jak gumový panďulák. Zbytek trasy žila v domnění, že toho parůžkatého darebáka pronásledujeme (on nás totiž vyvedl z těch bažin). A na ní že všechno visí. A tudíž ho musí nutně vystopovat. Posledních 8km do civilizace vypadala dost šíleně. Prostě setrovsky.

Další vandrování o dva týdny později jsme pod bývalými Chaloupkami vedli kolem říčky Rolavy, kterou nazýváme Krušnohorskou Vydrou.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223891

 

Přebuz / Liščí údolí

27. 10. 2016

Krásná tajemná Přebuz byla tentokrát ještě tajemnější. Celá zahalená v mlze. Túra do Liščího údolí nám kompletně propršela.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223929

 

Úbočí / Podlesí

30. 10. 2016

Další trasa ve Slavkovském lese, kde nepotkáte živáčka. Z části vedla z Úbočí po cyklostezce, ale ty kopečky se ani svátečním turistům nechtěly zdolávat. Podleský potok nás dovedl až k lesní kapli Panny Marie nad Javořinou.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4223960

 

Jáchymov

5. 11. 2016

Pro víkendové putování po stopách útrap vězňů na naučné stezce Jáchymovské peklo jsme si nemohli vybrat tematičtější počasí. Duchové zemřelých tady po lesích straší. Bylo to jedno z nejnepříjemnějších putování. Tedy trasa krásná, ač náročná z kopce do kopce, ale to, co museli prožívat v dolech, bylo i po těch letech cítit. Do toho sychravo a neprodyšná mlha. Narazily jsme na 4 laně, co zrovna pily v Jáchymovském potoce. Bea vystavila, sedla a ... NESTÍHALA JE. Měla oční kontakt a přesto zůstala (mohutně chválená) na místě, jen za nimi koukala. Takový setr, jooo to je radost.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226517

 

Jáchymov / Popov

18. 11. 2016

S obavami jsme po předešlém vydatně mokrém výletu vyráželi na túru z deštivých větrných Varů na Jáchymovsko. Sluníčko, teplo a bezvětří, paráda. Tentokrát jsme se vydali po stopách památných stromů v okolí Popovského kříže. Bea přestává být unavitelná a cestou řádí jak kůzle. Ovšem setr 100% poslušný - ani jednou nebylo potřeba ji odvolávat od zvěře. Raději se chtěla honit o klacík a nejmilejší hračku - PET lahev, kterou vždycky kdekoliv po jakémkoliv lese bohužel najde. Slejvák přišel až na zpáteční cestě, necelé 3km od auta. Nedala jsem jí pláštěnku a Bea byla nacucaná vodou až na kůži. Schnula pár dalších hodin. Vyměkla jsem a objednala pořádnou nepromokavou prodyšnou lehkou pláštěnku Hurttu, která jako jedna  z mála padne setrům jak ulitá. Za nekřesťanské peníze (já bych za to měla určitě 2 bundy), ale budiž... Protože další den zcela propršené túry mě ujistil, že ji nutně potřebujeme na střídačku.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226554

 

Pluhův Bor / Nová Ves / Dominova skalka

27. 11. 2016

Vandr trochu mimo hlavní tahy. Od Grünské kyselky pod Novou Vsí přes Pluhův Bor, PR Planý vrch, Novoveskou kyselku až na Dominovu skalku.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226587

 

Nové Hamry / Pajndl

3. 12. 2016

Výšlap na Tisovský vrch a sněhová trasa kolem Perninského vrchu.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226613

 

Jáchymov / Hadí hora

4. 12. 2016

Z Jáchymova na Hadí horu opředenou spoustou pověr o zlé hadí královně. Z vrchu se zajímavým kamenným mořem jsme pokračovali po hřebeni až k Jahodové louce a odtud k potoku Veseřici a Ski areálu Klínovec jih, kde právě zasněžovali svahy.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226639

 

Pernink

10. 12. 2016

Prošli jsme část Krušnohornické naučné stezky kolem Perninku a místa připomínající dolování rud.

Foto: https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226667

-----------------------------------------

Fotostřípky posbírané z dalších vandrů během roku 2016:

https://www.zonerama.com/laurena/Album/4226764  

 

CHKO Slavkovský les:

Kostelní Bříza / Kamenice

Hrušková

 

Plešivec / Mariánská

Karlovarské lázeňské lesy

Jízdárna Stará Role

Kolovák / Stanovice / Pila

Velký Rybník / obora Hájek

Jimlíkov / Nová Role

Ranč Vránov / Svatava