Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červencové střípky 2013

12. 8. 2013

 

… Střípky z července 2013
 
1.7.
Utváří si svůj denní režim. Dopoledne je poklidu, ladí formu. Jakmile se přehloupne poledne, začíná se aktivita stupňovat až do chvíle, než konečně dorazí máma z práce a jde se na prochajdu.
Další z povedených kousků – šikovně se navlékla do batohu a nosila ho na sobě. Veškerým jeho obsahem, drobné peníze nevyjímaje, byla poseta zahrada i byt. Páníček si na vlastní kůži mohl vyzkoušet, jak těžké to se sbíráním měla Popelka. Velká škoda, že foťák nebyl k dispozici. Venku si užívá všeho. S radostí chytá „čůrek“ z potoka, štěká na vodu, že ji nejde chytit. Když je na vodítku, vzorně poslechne zákazu prohánět kosy. Jakmile je na volno, o zákazu nic neví…. Dva dny jí stačily na pochopení (a akceptování) pokynu „stůj“ k zastavení před silnicí. Dobře reaguje na můj záměr zpomalit tempo, především „prrrrr“ se jí moc líbí.
 
A začínáme hezky zostra, hned 2.7. Něco málo z páníčkových stížností: „Zase jedno povedené beautí ráno.Vzbudil jsem se na něčem ostrém. Nastrkala mi pod peřinu rejžák na čištění koberců. Pak jsem ji vypustil a přinesla mi ze zahrady do postele snídani - přesněji řečeno lůj s šňůrkou, který věšeli naši v zimě ptáčkům na stromy. Teď je ořezali i s lojem. Našla a radostně přinesla.Při pobytu na WC ze mne stáhla pyžamové kalhoty a odnesla je na zahradu.Při oblékání mi vytrhla triko a odnesla tamtéž.
 
3.7. – velká 2hodinová túra lesem plná novinek – krásně páchnoucí bahniště pro divočáky spousta psů. Totálně narušila poklidnou idylku několika psíků jdoucích poslušně u nohou páníčků... od té chvíle se lesem pohyboval neřízený chumel vřeštících psů.
Jednoduchá definice - z B a B, tedy z Báry a Beauty, se stává jedna B...
Barunky oblíbené lesní kňouří bahnisko padlo do oka také bambulce a slastné výrazy jako by byly přes kopírák. Z našich stále se prodlužujících procházek plyne jedno ponaučení - setra v lese fotit kompaktem je holý nesmysl. Bez obstojné zrcadlovky zbytečnost. Ani při nejlepší vůli nezachytí podstatu věci, čili Beautynky ohromující energii.
Pokud jsem si myslela, že ta dlouhá inspirativní prochajda trochu Beauty utahá, opět jsem se mýlila. Energii pouze znásobila. Což dokazuje brzký ranní mail páníčka hned následující ráno: „Ona strašně zlobí. Od rána mne nenechá vydechnout. Vůbec nevím, kde vzala pytlík od vysavače plný prachu a donesla mi ho před vchod…“
 
BEAUTYNKY DENÍČEK: v době nepřítomnosti paničky od 6.-14.7.
Ahoj mami, asi si všechno nebudu pamatovat, až přijedeš, abych Ti to vycvrlikala, tak Ti alespoň píšu malý deníček.
V pátek jsem byla večer s tátou. U Fauna běhala Bára a moc moc jsem si s ních chtěla hrát. Na terase byli strejdové a já tátu přemluvila, ať si sedne k nim a dvě hodiny jsme si hrály. Všichni říkali, že jsme hodné, protože jsme si hlídaly páníčky a byly jenom na těch dvou loukách. Celou dobu jsme se nezastavily. Jen, když jsme dostaly pamlsky a napít. Ten mastodont, co mi minule šlápnul na bříško, tam nebyl, to jsem byla ráda a táta taky.
     V sobotu jsme dlouho spali. Táta mi otevřel ven a ještě spal. Tak jsem mu do postele donesla botu a dědovu čepici. Pak jsem si tam vzala i tu moc dobrou chrupavku, cos mi koupila, abych ji mohla deset dnů žužlovat. Táta se na to moc příjemně nedíval. Měl po tom rákosnickém (rozuměj od šikmookých) pivu trochu průjem a každou jeho návštěvu na toaletě jsem se mu snažila zpříjemnit. Tahala ho za kalhoty, kousala do nožky a on povídal něco legračního. Děda našel molitanový míček, tak jsem z něho udělala okousaedr. Jo a dostala jsem moc dobré zbytky z krkovice. Pak jsme šli s tátou na soutok. Mami, to bylo překvapení. Teta servírka se ke mně vrhla, že o mně hodně slyšela. Mohla jsem i za výčep. A její dcerka Katka mi dala piškoty. Byli jsme s tátou v opravdickém přístavišti. Našla jsem tam ponožku nějakého vodáka a házela jsem jí po celé zahrádce hospůdky. Moc se to všem líbilo. Pak mi dala piškoty i teta šenkýřka, kterou jsem vylákala za námi ven. Moc jsem si to užila. A víš co? Ten pes, co ho tam mají strejdové Béďa a Míra, co na každýho štěká, byl ze mě hotový. Natahoval čumáček dírou v plotě, aby mi mohl dát pusinku. Myslím, že mne miluje. Moc jsme se pusinkovali.
Večer zase dělali naši na zahradě oheň. Nemám ráda oheň, ale ono to tam tuze prima voní, tak jsem se nebála. Dostala jsem okousat kostičku z krkovičky, ale pak mi ji táta sebral, prý abych se nezranila vnitřně. Neva, pomstila jsem se. Odnesla jsem utěrku, polštářek i deku. Táta mne pak chvilku nechal doma, ale pak přišel, že ještě půjdem ven. Hned jsem ho táhla k Faunovi. Mami, ona tam Bára byla. To bylo slávy. Zase jsme půl hodiny řádily na trávníku. Víš, my jsme velké kamarádky. Klidně si i lehnu na zádíčka, protože ona je menší, aby si mohla taky užít převahy. Chováme se k sobě jako opravdické kámošky. Po půl hoďce mne táta přivázal a strejda si odnesl Barču. Tak jsem si vzteky lehla na záda, přeci nás nemohou odtrhnout. Ale táta i strejda nám slíbili, že se zítra uvidíme. Tak mu věřím.
     Milá mámo, dnes to byl prima den. Tedy žádné velké action, ale zase jsem byla celý den s tátou. Ráno jsem ho klasicky pozlobila při kakání i oblékání, stlaní i vaření. Ale měla jsem dnes svoje papání, ale i melouna a zmrzku. Víš, on se se mnou dělí. Leželi jsme spolu na dece pod stromem. Já mu jí brala pod prdelkou, ale nakonec jsme v tom teple i docela spinkali. Táta se mnou chtěl podél řeky, ale já chtěla za Barčou. Jenže ta tam nebyla, tak jsme se potulovali po horních Drahovicích. Táta mi říkal, že je ze mne hotový. A to hned třikrát. Jednou, když jsem plácala pacičkama ve vodě. Říkal, že to dělala Barča. Podruhé, když jsem po něm chtěla, aby otevřel vrátka do zahrádkářské kolonie. Ale já si fakt myslela, že má klíče, když otvírá třeba dvířka i u Kickboxu. Ještě to bylo jednou, ale to si vzpomenu třeba zítra a napíšu Ti to. Jo, už vím. Víš, našla jsem na cestičce plechovku od nápoje a házela si s ní po celé cestičce. Prý to dělala i Baruška. Pak mne táta vzal na Jednotu, kde byl strejda Jožka a dávali finále tenisu. Mamí, já byla tak unavená, že jsem, hned zalehla pod stůl. Dostala jsem pochvalu i pamlsky. Pak jsme byli až do půl deváté na zahradě a já jsem tátu cvičila v běhu kolem stromu. Za jeho trikem, za jeho čepicí i za jeho utěrkou.
     Milá mámo, dnes se mi po Tobě moc stýskalo. Zkoušela jsem Tě vyhlížet odpoledne, pořád jsem běhala k brance a hlídala tátův mobil. Prý jsem už od rána tátu zaměstnávala. Ráno mi zkoumal hovínko, ale ty žluté žížalky byly asi z té Tvojí chrupavky. Trochu mi nabobtnaly v bříšku. Ráno jsem zlobila jako vždycky, ale táta dopoledne pracoval, tak jsem ho chtěla rozptýlit. Dařilo se mi to dokonale. Nejprve jsem přišla do pracovny s kouskem koksu, který mi dokonale křoupal mezi zubama, což tátu zvedlo ze židle. Vytáhl mi koksík až z hltanu. Pak jsem ho dráždila kamenem, to on nesnáší. Tak se rozhod, že mi dojede do zveráku pro nějaká kousadla. Ale mezitím přišel na návštěvu Axl. Sebral to hutné hovězí ucho a zápasil o něj s páníčkem - tedy tím svým. Já se jim moc smála. Akorát jsem si hlídala vchod, aby se nedostal k drahocennějším úlovkům. Axl moc zlobil a pán mu moc nadával. Což mi vůbec nevadilo. Táta si odpoledne lehnul na chvíli na deku, což ho stálo asi dvacet minut zápasu se mnou. Deku jsem vydala jen výměnou za dvě trika, která už jsou nyní v pračce. No on se bláhovec chtěl učit španělštinu. Tak jsem mu dvacet minut v kuse dělala hudební doprovod na gumového delfínka a tančila to jeho oblíbený flamenko na tý jeho učebnici. Moc se vztekal, to Ti byla sranda. Večer jsme šli na pivo. Ale já chtěla za Barčou. Půl hodiny jsme si hráli, tedy spíše po sobě skákaly a já ji kousala do oušek. Táta se zase bál, abych si nezkroutila žaludek. To víš, dnes jsem toho zase snědla - krom svého i pařátek, kapsičku, mrkev, nudle s ořechy, a tak. Na Jednotě jsem provokovala yorkshiera. To Ti byla sranda, on se bál a já vždycky jenom kuňkla. Pak jsme si udělali prochajdu a táta šel ještě na chvilku. Dal mi nové ouško. Když přišel, měla jsem už půlku v sobě. Ale pak jsem to pro jistotu zahrabala, což tátovi zvedlo tlak a jal se hledat s baterkou, kam. Já neprozradila. Teď Ti píše můj deníček a já ho koušu do levý ruky a ukradla jsem mu papírek, co má koupit. To je sranda, tak ho koušu už do obou a on to není schopen dopsat.....
     Ahoj mami, včera bylo úterý a bylo tu moc teplo. Táta přes den moc pracoval. Tak jsem mu pomáhala a řídila domácnost. Víš, přetahala jsem koberce - i ty větší k němu do pracovny a na gauč. Měl moc velkou radost. Pak šel k paní doktorce a říkal, abych se nenudila a aby mi nahradil ty krásné procházky lesem, které teď nemám, že mi dá dobrotu. Mamíííí, to jsi ještě nikdy nejedla. Šunka od kosti - zauzená. Jako ta dobrá španělská. Byla to asi 40 cm kost a než se vrátil, měla jsem víc, jak třetinu v sobě. Já byla hodná. A budu vždycky hodná, když budu mít takovou kost. Táta mi ji nemohl sebrat, i když se bál, že mne bude bolet bříško. Nakonec mne vylákal ven, tak jsem ji pustila. Ale doteď nevím kde je. Občas ji potajmu hledám. Venku bylo super - byli jsme na Soutoku. Ale jen na chvilku. Táta mi házel klacíky do řeky a já už je umím vytahovat. To ti pak ukážu. Jo a taky táta říkal, že jsem ztloustla. Teda nevím, doufám, že si to nemyslíš. Taky jsem tátu kousala, když jsme se vrátili. Byl utahaný z kola i té procházky a lehl si na houpačku, že si na chvilku zdřímne. To měl smůlu. Střídala jsem delfínka a plastovou láhev a vždy když zavřel oči, tak jsem mu skočila na břicho. Ten úžasně klel, hodil mi to co nejdál a tak se to opakovalo, dokud nevstal. Večer jsme šli ještě ven a u Fauna byla Barča. Tentokrát jsem to nevzdala. Honily jsme se a táta si tam musel sednout na verandu. Nakonec jsme usnuly v trávě a hlavičky měly vedle sebe. Barča mne už naučila chodit dovnitř hlavním vchodem. Táta mne sháněl, chtěl přeskočit plot a já s Barčou jsme stály za ním. Měly jsme žízeň. Večer jsem fakt móooc dobře spinkala.
     Ve středu to byla, mami, celkem nuda. Tak jsem tátovi jednou utekla pootevřenou brankou za paní s kočárkem. Chtěla jsem si vlézt k tomu děťátku, že se budem vozit oba. A paní mě měla moc ráda. Táta musel odpoledne pryč. Pak byl unavený, tak jsem mu zase skákala na bříško. Vyhrabala jsem úžasnou jámu pod tůjí. Dostala jsem se i pod kořeny. Babička se na to moc smutně koukala. Táta se bál, že jsem zase snědla šutr. Ve čtvrtek ráno mi zase bylo na zvracení, ale pak to přešlo a měla jsem svoji tradiční žravou. Táta zkoumal všechna má hovínka, ale nic nevyzkoumal. Ve čtvrtek večer jsme šli zase do světa, ale Barča nebyla, tak jsme šli na Jednotu za strejdou Jožkou. Strejda si hrál na psa, tak jsem ho musela kousat. Jo a ve čtvrtek šla okolo plotu ta teta, co mají Vénu. Tak jsem jí všechno vypovídala. Víš a taky jsem předvedla, jak umím vrtět špičkou ocasu, když si na něm sedím. To se vždycky všem líbí.
     Mami, mohla bys mne přihlásit do hudebky. Já tuze ráda tancuju, každýmu to ukazuju, když ho vítám nebo když k němu přicházím. A taky ráda hraju na píšťalku v delfínkovi. Ted už jsem to spojila a když hraju tak, také tancuju. V pátek jsem byla zase s Barčou a včera s Timotějem. To je takový Jack Russel, či kdo. Má rok a honili jsme se tryskem ve vysoké trávě. Mami, já už umím piruety pod vodítkem, jako uměla Barča. Ukazovala jsem to jednomu jezevčíkovi. Panička na mne jen vyscefeně zírala. Včera s Timotějem jsem si trochu hnula pacičkou. Ale přešlo to. Zkoušela jsem stát, že nemůžu chodit. Víš, tam byla fůra psů a táta už chtěl domů. Ale nakonec jsem ho poslechla.
Táta si vždy odpoledne chtěl lehnout na trávník. Moc jsem byla zvědavá, jak roztáhne deku, když držím vždy jeden cíp v tlamičce. Vztekal se, ale hop a já už držela druhej cíp. Zkoušel mi hodit triko a polštář, abych to pustila, ale kdepak. Moc se mu chtělo spát, tak jsem ho po půl hodině nechala lehnout, ale spát, to ne. Když ležel na bříšku, šla jsem zadečkem před něj a začala hloubit jamku. Měl pusu, nos i oči plné hlíny a na dece trávník i hlínu. Když si lehnul na záda, zkoušela jsem, jestli se jeho břicho dá použít jako trampolína. Dá a moc dobře. K tomu ta trampolína i kleje a vzdychá. Nejlepší, když si lehnul na bok. Vzala jsem delfínka a stoupla si s ním nad ucho. Spustila jsem tu moji a on zase vesele klel. Držel se za ucho, že prý ohluchne. To byl koncertík. Přelehnul si na druhý bok a neměl kam schovat ruce. Já ty roztřepený konce rukou mám tuze ráda. Do nich se nejlíp kouše. Dnes ráno jsem mu do postele přinesla tu šunku od kosti. Včera zase ten pískací míček. Spal a jak si přelehnul, písklo to. Ten vyváděl. Vůbec nevěděl, co se děje.