Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srpnové střípky 2013

12. 8. 2013

 

Z původně hodného psíka se začíná klubat lotr první třídy. Její řádění zpravidla začíná ranním rituálem, který vypadá asi takto: čeká na okamžik, až páníček otevře oko nebo se zavrtí. Do té doby mu nosí k posteli různé hračky. Když usoudí, že je čas vstávat, začne árie na pískacího delfínka nebo skousávání pet lahve. Nemusím dodávat, že těsně u ucha. Další série akcí pokračuje při ranní hygieně. Není možné se za Bey asistence obléknout. Takže se páníček začíná v koupelně zamykat. Dráče už nespí ani během dopoledne. Ušetřený čas věnuje zlobení. Příklad: vytahala prádlo z pračky a roztahala ho po zahradě. Páníček usnul na dece. A tak mu u hlavy začala kutat díru, až ho celého posypana hlínou a trávou.
 
V týdnu od 15.8. pozorujeme růstové „bolesti“ kostí. Často odpočívá během venčení v lese, je víc mazlivá a straní se velkých psů, kteří ji občas při hraní strčí nebo způsobí, že špatně šlápne. To potom vyvádí, brečí, zvedá packu. Jeden má pocit, že si ji musela snad zlomit.
 
Chodit s ní na houby - nemyslitelné. Jakmile se shýbnu pro úlovek, udělá veleskok a houbičku rozdupe. Vymyslela fintu: v případě nálezu houby si sedne k ní a dožaduje pamlsku. Stylem – to jsme to ale hezky našly, viď mami?
 
18.8. opět páníčkova mailová zpráva s bohatým obsahem:
„Ona zase strašně zlobí.Hrála si s Bárou (kamarádka kokřice) asi půl hodiny. Praly se o metrový klacek.Po cestě domů se vykoupala.Pak narušila romantický večer dvojici s yorkšírem u rybníčka.“ Ano, mohu potvrdit, že milenci do sebe zakleslí v úkrytu lesa nemají před Beou kam utéct. Jejich propletení a pusinkování bere jako veselou hru a veškeré laškování jim překazí.
„Pak se vrhla na Münsterlanda.Pak potkala kámoše s mastifem.Jak byla rozjetá, tak ho seřvala na tři doby a ze suveréna byla scifé socha. Vůbec nevěřil.Teď moc zlobí. Svoji peřinu si vytáhla ven a ty dva metry za ní vlály všude po zahradě.Teď mne kousla.Písmo se bude horšit.Útočí.S delfínem.
Ned    á     ;dsE RP VYDRŽET.
ZTLOBÍ
KOUŠE
BOLÍ
MUSÍM KONMČIT….“ 
 
Po týdnu další páníčkova šťavnatá stížnost: „Rozkutálela meruňkové knedlíky po kuchyni.
Večer jsem v posteli nalezl slupky od salámu, které ukradla o patro výš v odpadkovém koši.Dnes nanosila pod strom postupně dva svetry, šortky i se slipami, slipy samotné, tři ks ponožek, plato na vajíčka, tři koberce, polštář.Po chvíli, co jsi odešla, jsme šli na pivko. Cestou zpět si nás našla Barča a ty dvě zase blbly před hospodou.Honily se za každým psem a ležely vedle sebe důležitě, jako lvi v savaně. Najednou se barča odpojila a za chvíli se vrátila celá mokrá. Šla si zaplavat.Když to naše čertuše zjistila, naštvala se a v tu chvíli se odebrala do rybníčka napravit nedostatky. Pak tam blbly obě.Nemohu psát velká písmena, neboť v levé ruce musím držet kost.
Ráno byla nesnesitelná. Nedovolí mi, abych sedl k počítači. Kousala mne do břicha a do boku a brala vše, co viděla. Byt je nastěhovaný po stromem. Už mi z ní hrabe.“
 
27.8.
Při aplikaci prášků na odčervení jedno zajímavé zajištění: psice váží 17-20 kg. To je odhad. Možná i více. No, žádný drobeček to tedy není.